Limit rynkowy kryptowalut to rzut kamieniem w wysokości 1 biliona dolarów

W dniu 3 stycznia 2021 r. Rynek kryptowalut osiągnął nową, jak dotąd wysoką wycenę.

Przy 910 miliardach dolarów klasa aktywów w walucie cyfrowej zbliżyła się do wartości odniesienia 1 biliona dolarów.

Dominacja Bitcoina również osiągnęła najwyższy od trzech lat poziom 68%

Chcieć wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy Telegram i otrzymuj sygnały handlowe, bezpłatny kurs handlu i codzienną komunikację z fanami kryptowalut!

3 stycznia 2021 r. Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła do 913 miliardów dolarów, co jest nowym rekordowym wynikiem.

Po raz pierwszy od prawie trzech lat klasa aktywów kryptograficznych osiągnęła wartość bliską 1 bilionowi dolarów lub wyższą. Poprzedni rekord całkowitej wyceny rynku kryptowalut został osiągnięty na początku 2018 roku.

Ta klasa aktywów, która osiągnęła wówczas około 830 miliardów dolarów, nie miała szansy przekroczyć benchmarku, zanim przeszła ogromną korektę między 2018 a 2020 rokiem. Jednak niedawne silne ożywienie utorowało drogę rynkowi kryptowalut, aby w końcu zrealizować wycena na 1 bilion dolarów.

Bitcoin to dziewiąty najcenniejszy zasób handlowy na świecie

Według AssetDash, strony internetowej, która ocenia światowe aktywa zbywalne według kapitalizacji rynkowej, Bitcoin jest obecnie dziewiątym najcenniejszym aktywem na świecie.

Kryptowaluta niedawno weszła do pierwszej dziesiątki, wyprzedzając Berkshire Hathaway i Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) zaledwie kilka dni temu. Za około 600 miliardów dolarów Bitcoin jest teraz o rzut kamieniem od wyprzedzenia nawet Tesli i Alibaby.

Warto zauważyć, że Berkshire Hathaway jest kierowany przez Warrena Buffetta – słynnego inwestora, który kilkakrotnie odrzucał Bitcoina i rynek kryptowalut. W jednym przypadku, jeszcze w 2018 r., Amerykański potentat biznesowy posunął się do nazwania cyfrowego zasobu „ trutką na szczury do kwadratu ”.

Najlepsze aktywa kryptograficzne samodzielnie podnoszące całkowitą kapitalizację rynkową?

Inną miarą, która zyskała na popularności podczas tej rundy byków, jest dominacja Bitcoin w stosunku do innych tokenów cyfrowych. Odpowiadający za około 68% całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut, Bitcoin stoi wysoko nad swoimi rodakami. Liczba ta jest najwyższa od trzech lat w przypadku tokena cyfrowego, który stracił znaczną część swojego udziału w rynku w 2017 r.

Chociaż Bitcoin wygodnie stanowił lwią część całkowitej kapitalizacji rynkowej przez blisko dekadę, proliferacja ICO i nowych kryptowalut podczas poprzedniej hossy osłabiła jego dominację. Według danych CoinMarketCap wskaźnik ten spadł z 80% na początku 2017 r. Do marnych 33% do stycznia 2018 r.

Warto jednak zauważyć, że od ostatniej rundy byków wiele się zmieniło. Po pierwsze, mania inwestorów dotycząca początkowych ofert monet prawie zniknęła , powodując stagnację nawet istniejących wycen altcoinów.

Szybko wzrosła również ilość pieniędzy instytucjonalnych napływających na rynek. W rezultacie niska podaż i wysoki popyt Bitcoina ewidentnie podnoszą jego wartość znacznie wyższą niż większość konkurencji.